Rusko – Švédsko 1:2 (kon.) | Česko – Slovensko 8:3 (kon.) | Kanada – USA 6:5 (po pr.)
USA – Rusko 4:5 (kon.)
konec
Česko
8:3 (1:1, 3:1, 4:1)
Slovensko
Sobota 11.08.2018, 00:00 • Downtown Community Arena, Edmonton • Hlinka Gretzky Cup • O 5. - 6. místo
Partner:
   
  Češi tak končí v konečném pořadí turnaje na 5. místě, Slováci jsou šestí. Turnaj zde v Edmontonu vyvrcholí zítra. To se ve finále představí Švédsko, které si před chvílí v semifinále poradilo s Rusy, a vítěz večerního utkání Kanada – USA. Pro tuto chvíli je to odsud všechno, díky za pozornost a příjemnou noc do Česka. (02:33:33)
   
  Česká reprezentace do osmnácti let končí své působení na Hlinka Gretzky Cupu jednoznačným vítězstvím 8:3 nad Slovenskem. Po vyrovnané první třetině národní tým postupně přebral iniciativu a v posledním dějství na ledě jednoznačně dominoval. Skvěle hrál především první útok a Teplý s Raškou, zdatně jim sekundoval třígólový Barinka.
   
  Konec zápasu.
   
  59:55
  V samotném závěru ještě inkasuje dvě minuty Turan (SVK), který se už delší dobu snažil dostat do potyčky s někým z českých hráčů.
   
  59:29
  Krásný zákrok lapačkou v poslední minutě si připsal Škorpík, který ukradl gól Eliašovi. Ten mířil do horního růžku, ale český gólman se rychle přesunul a je vítězem okamžiku.
   
  58:41
  Pytlík dostal přihrávku před branku, byl sám před brankářem, ale Borák jeho pokus nadvakrát zneškodnil.
   
  57:57
  Zakázané uvolnění Slováků.
   
  57:09
  Češi vyrobili chybu v rozehrávce, kterou mohl potrestat Mrázik, sám před Škorpíkem ale nedokázal vymyslet žádné překvapivé zakončení a nechal vyniknout gólmana národního týmu.
   
  55:52
  Raška s Teplým na ledě v dnešním zápase zcela dominují, nyní po vzájemné kombinaci znovu rozebrali slovenskou obranu.
   
  55:12
  Jako raketa vystartoval po buly ve vlastním obranném pásmu za vyhozeným pukem Chromiak, dojel jej, ale v samostatném úniku si nepřišel na Škorpíka.
   
  55:03
  Koffer si klepnul o přihrávku v přečíslení tří na jednoho, trefil přesouvajícího se brankáře do ramena, odtud puk odskákal těsně vedle levé tyče. Další velká šance Česka.
   
  54:32
  Slováci jsou v plném počtu.
   
  54:22
  Češi kontrolují puk a mají zápas pevně v rukou.
   
  53:15
  Teplý minul u pravé tyče před odkrytou brankou těžkou přihrávku, následně Slováci vyhazují.
   
  52:32
  Pro Slovensko to navíc v dohledné době nevypadá na zlepšení, Ilenčík musí odsedět dvouminutový trest.
   
  51:51
  Česko právě vstřelilo branku!
  MARTIN LANG se hned po návratu z trestné lavice zapisuje mezi střelce, poté co jej našla Teplého přihrávka od levého mantinelu a český útočník využil rozhozeného postavení slovenského brankáře i obrany. Zápas se stává jednoznačnou záležitostí. Asistence: Michal Teplý, Filip Přikryl.
   
  51:46
  Přikryl hledal ještě v oslabení před brankou volného spoluhráče, přihrávka ovšem neprošla.
   
  51:13
  Chromiak nic nevymýšlel, napálil volný puk na bránu a jen těsně míjí pravou tyč české branky.

  Lukáš Peroutka

  Branky a nahrávky: 1. Barinka (Teplý), 22. Přikryl, 35. Peterek (Koffer, Mlčák), 38. Najman (Teplý, Barinka), 44. Barinka (Raška), 48. Najman (P. Novák), 49. Barinka (Teplý, Raška), 52. Lang (Teplý, Přikryl) – 2. Mrázik (Turan, Golian), 27. Čajkovič (Kňažko), 47. Chromiak (Mrázik, Kňažko)


  Česko: Škorpík (Malík) – Haš, Mlčák, Kubíček, Homola, Tureček, Žůrek, Suhrada – Teplý, Barinka, Raška – Beránek, Peterek, Pytlík – Mužík, Přikryl, Lang – Koffer, Najman, Toman – P. Novák.
  Slovensko: Borák (Kozel) – Turan, Golian, Ilenčík, Kňažko, Beňo, Hatina, Gajdoš, Hudík – Mrázik, Sojka, Chromiak – Haščák, Turanský, Čajkovič – Jendek, Eliaš, Volko – Kormúth, Škultéty, Valigura.