Liptovský Mikuláš – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Banská Bystrica – Detva 5:2 (kon.) | Poprad – Miskolc 4:5 (po pr.)
Trenčín – Zvolen 2:1 (kon.) | MAC Budapešť – Košice 3:5 (kon.) | Nitra – Žilina 9:3 (kon.)
konec
HC 05 iClinic Banská Bystrica
5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
HC 07 Detva
Pátek 07.12.2018, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipsport Liga (SR) • 30. kolo
Předzápasové kurzy: 1.2 8.0 7.77
Partner:
   
  Zápas třicátého kola nejvyšší slovenské soutěže končí. Banská Bystrica si po parádním obratu připisuje všechny tři body za vítězství v domácím prostředí nad Detvou 5:2.

  Dvě třetiny tahali domácí za kratší konec, ale v závěrečném dějství jasně dominovali a čtyřmi zásahy v krátkém čase zápas rozhodli. Parádní výkon předvedl Éric Faille, který přispěl k výhře svého týmu brankou a dvěma asistencemi. (19:47:19)
   
  Konec zápasu.
   
  59:10
  Domácí hokejisté si závěr zápasu užívají. Ve vlastním oslabení se drží na puku daleko od vlastní branky.
   
  58:09
  Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sloboda – 2 min., vysoká hůl).
   
  58:00
  Do konce třetí třetiny zbývají odehrát pouze dvě minuty.
   
  57:08
  Hosté sice vyhodili z obranného pásma, ale puk zastavil ještě před koncovou lajnou domácí hráč a tak se pískat zakázané uvolnění nebude.
   
  56:30
  Hosté se nemohou dostat z vlastní třetiny. Naopak domácím tříbrankové vedení stačí a tak už jim stačí jen držet puk.
   
  55:10
  Hraško dokázal puk dostat do středního pásma a tím eliminoval další útočnou snahu domácího týmu.
   
  53:38
  Banská Bystrica právě vstřelila branku!
  Domácí celek v závěrečném dějství jasně kontroluje vývoj zápasu. Také GUILLAUME ASSELIN si za svůj dnešní výkon zasloužil branku a nyní se dočkal. Po přihrávce Marshalla se prosadil Asselin tvrdou střelou. Asistence: Benjamin Marshall.
   
  52:58
  Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Král – 2 min., sekání).
   
  52:34
  Po divokých minutách se nyní hostujícím hráčům daří průběh lehce uklidnit za svou brankou.
   
  51:57
  Banská Bystrica nemá dost. I teď jsou domácí hokejisté natlačeni v útočné třetině.
   
  50:51
  Banská Bystrica právě vstřelila branku!
  Banská Bystrica ve třetí třetině jasně přehrává Detvu a podle toho také padají branky. Již třetí zásah v posledních minutách pro domácí tým. Ščurko nepřesně rozehrával z vlastní třetiny a toho využil BENJAMIN MARSHALL, který překonal Petríka. Bez asistence.
   
  50:08
  Ďaloga mohl přidat další zásah. Před brankou domácího Williamse ale netrefil puk ideálně a toho využil Williams k zákroku.
   
  49:36
  Po dvou slepených brankách jsou hokejisté Detvy pořádně zaskočeni. Nyní musí v závěrečné desetiminutovce usilovat o srovnání.
   
  47:49
  Banská Bystrica právě vstřelila branku!
  ÉRIC FAILLE přidává ke dvěma asistencím také branku a Banská Bystrica tak dokonale otáčí stav dnešního utkání. Asselin našel před brankou Failleho, který střelou z prvního doteku poslal puk do sítě. Asistence: Guillaume Asselin.
   
  46:23
  Banská Bystrica právě vstřelila branku!
  Banská Bystrica srovnává krok ve třetí třetině! Puliš si v souboji počínal nedovoleně, při signalizovaném vyloučení se dostal k puku v útočné třetině ANDREJ ŠŤASNÝ, který prudkou střelou dokázal srovnat krok. Asistence: Éric Faille, Branislav Kubka.
   
  45:11
  Sýkora je ve druhé polovině zápasu snad nejaktivnějším hráčem. Tentokrát přihrával Vargovi, který ale z blízkosti Petríka nepřekonal.

  Vít Schück

  Branky a nahrávky: 38. Sýkora (Faille, Marshall), 47. Šťastný (Faille, Kubka), 48. Faille (Asselin), 51. Marshall, 54. Asselin (Marshall) – 8. Gašpar, 30. Sládok (Fekiač)


  HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Marshall, Nemčík, Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Petrinec – Asselin, Faille, Selleck – Sýkora, Šťastný, Varga – Kabáč, Češík, Gabor – Török, Sojka, Lichanec
  HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Kuklev, Chovan Mar., Hraško, Sládok, Gachulinec, Fekiač F., Surový, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Fekiač V., Ďaloga – Král, Gašpar, Tibenský – Giľák, Valent, Chovan Mat.

  Rozhodčí: Orolin, Rencz – Šoltés, Kis-Király