Toronto – Chicago 4:5 (kon.) | Edmonton – New Jersey 3:6 (kon.) | Vancouver – NY Rangers 4:1 (kon.)
konec
Edmonton Oilers
3:6 (2:2, 1:3, 0:1)
New Jersey Devils
Čtvrtek 14.03.2019, 02:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL
Předzápasové kurzy: 1.56 4.52 5.05
Partner:
  52:06 Blake COLEMAN - 3:6
   
  52:06
  Devils právě vstřelili branku!
  Ďáblové zkrátka v této sezoně mají velie dobrá oslabení, jednou z hlavních příčin je útočník BLAKE COLEMAN, který už skóruje poněkolikáté v početní nevýhodě. Nyní byl rychlejší než všichni hráči Edmontonu, dostal se do samostatného úniku a bekhendem překonal brankáře Anthonyho Stolarze. Velice nepříjemná rána pro domácí tým, který doufal ve snížení stavu! Devils skórují v oslabení podesáté v sezoně. Asistence: Andy Greene.
  39:19 Matt BENNING - 3:5
   
  39:19
  Edmonton právě vstřelil branku!
  Při hře 4 na 4 domácí hokejisté snižují na rozdíl dvou gólů! Po vhazování se k puku dostal Connor McDavid, který jej předal MATTU BENNINGOVI, jenž se prosadil nekompromisní ranou z voleje. Domácí kapitán si připisuje už 66. asistenci v této sezoně, a hlavně jubilejní 100. bod! Asistence: Connor McDavid a Andrej Sekera.
  36:32 Kevin ROONEY - 2:5
   
  36:32
  Devils právě vstřelili branku!
  New Jersey tato třetina vychází opravdu výborně, unikají už do tříbrankového vedení! Kenny Agostino vyvinul velice dobrý tlak na soupeře, díky čemuž se s pukem dostal až do útočného pásma. Tam jej přenechal KEVINU ROONEYMU, jehož střelu zápěstím Stolarz nedokázal zachytit. 5:2 pro Ďábly! Asistence: Kenny Agostino a Kyle Palmieri.
  32:49 John QUENNEVILLE - 2:4
   
  32:49
  Devils právě vstřelili branku!
  New Jersey odskakuje do dvoubrankového vedení, tohle byla pěkná trefa! Will Butcher zavezl puk do útočného pásma, posunul jej na Kurtise Gabriela, který ho nechal za sebou. Nakonec se do něj opřel JOHN QUENNEVILLE, jehož tvrdá a skvěle umístěná rána skončila až za zády Mikka Koskinena! Quenneville boduje poprvé v této sezoně, naposledy se v NHL trefil před dvěma lety. Navíc je pro něj trefa specifická z toho důvodu, že z Edmontonu pochází. Asistence: Kurtis Gabriel a Will Butcher.
  26:23 Damon SEVERSON - 2:3
   
  26:23
  Devils právě vstřelili branku!
  I druhou početní výhodu New Jersey Devils využívají, díky čemuž se dostávají do vedení 3:2! DAMON SEVERSON potvrdil, že zažívá dobrou sezonu, a pěknou střelou zápěstím o tyč nedal Koskinenovi šanci zasáhnout. Možná ještě došlo k jemné teči před domácím gólmanem. Poprvé od 31. ledna využívají Ďáblové dvě přesilovky v jednom utkání! Asistence: Drew Stafford a Connor Carrick.
  19:41 Travis ZAJAC - 2:2
   
  19:41
  Devils právě vstřelili branku!
  New Jersey přesilovou hru stihlo využít ještě v první třetině a srovnává na 2:2, gól do šatny! Výborné nahození Damona Seversona zachytil před brankou volný TRAVIS ZAJAC, který pohotovou bekhendovou kličkou překonal Mikka Koskinena. Máme opět srovnáno. Asistence: Damon Severson.
  14:22 Alex CHIASSON - 2:1
   
  14:22
  Edmonton právě vstřelil branku!
  Tlak Olejářů pokračoval a je z toho gól, to se dalo čekat! Téměř totožná akce před chvílí skončila na tyčce, nyní v brance – Connor McDavid míchal s pukem na levém křídle a poslal střílený pas před bránu na nedůrazně hlídaného ALEXE CHIASSONA, který se dočkal dvacáté trefy v této sezoně. Využitá přesilová hra a Edmonton otáčí skóre duelu! Asistence: Connor McDavid a Oscar Klefbom.
  09:37 Sam GAGNER - 1:1
   
  09:37
  Edmonton právě vstřelil branku!
  Domácí celek i se štěstím vyrovnává na 1:1! Po nepřesné přihrávce Kevina Rooneyho napříč útočným pásmem se ke kotouči dostali hráči Oilers. Nahození Matta Benninga od pravého mantinelu tečoval Jujhar Khaira, puk se následně odrazil od SAMA GAGNERA tak dobře, že skončil až za zády Coryho Schneidera! Asistence: Jujhar Khaira a Matt Benning.
  07:34 Kenny AGOSTINO - 0:1
   
  07:34
  Devils právě vstřelili branku!
  Domácí nevyužili přesilovou hru a navíc v jejím závěru natolik propadli, že pustili soupeře do přečíslení. Toho Ďáblové dokonale využili, konkrétně KENNY AGOSTINO, který vzal vše na sebe, a i když jeho pokus brankář Koskinen vyrazil nad sebe, následně si puk srazil smolně ze vzduchu za vlastní záda. 1:0 pro Ďábly! Asistence: Andy Greene a Kevin Rooney.

  MB

  Branky a nahrávky: 10. Gagner (Khaira, Benning), 15. Chiasson (McDavid, Klefbom), 40. Benning (McDavid, Sekera) – 8. Agostino (A. Greene, Rooney), 20. Zajac (Severson), 27. Severson (Stafford, C. Carrick), 33. Quenneville (Gabriel, Butcher), 37. Rooney (Agostino, Palmieri), 53. Coleman (A. Greene)


  Edmonton Oilers: Koskinen (33. Stolarz) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, K. Russell, Sekera, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Kassian – Khaira, Nugent-Hopkins, Gagner – Rieder, Cave, Chiasson – Lucic (A), Brodziak, Currie.
  New Jersey Devils: Schneider (Blackwood) – A. Greene (C), Severson, Butcher, C. Carrick, White, Santini – Coleman, Zajac (A), Noesen – Agostino, Rooney, Palmieri (A) – Quenneville, Pietila, Stafford – J. Anderson, M. McLeod, Gabriel.

  Rozhodčí: Dwyer, L'Ecuyer – Cormier, MacPherson.

  Diváci: 18 347