USA – Velká Británie 6:3 (kon.) | Švýcarsko – Norsko 4:1 (kon.) | Německo – Slovensko 3:2 (kon.)
Rusko – Itálie 10:0 (kon.)
konec
Rusko
10:0 (4:0, 4:0, 2:0)
Itálie
Středa 15.05.2019, 20:15 • Ondrej Nepela Arena • Mistrovství světa • Skupina B
Předzápasové kurzy: 1.0 60.0 75.0
Partner:
   
  59:57
  Rusové hráli dlouhou výhodu a vypadalo to, že se utkání dohraje bez vyloučení. Nakonec ale Alex Trivellato svůj trest za držení dostane.
   
  37:29
  Alex Lambacher dostával naprosto parádně nabito na pravý kruh, ale italský borec trestuhodně promáchl. Stefano Marchetti následně dostává dvě minuty za sekání.
   
  34:41
  Italové jeli do útoku a Arťom Anisimov podrazil svého soupeře. Stefano Marchetti ale s pukem pokračoval dál a dostal se k zajímavé střele, která ale mířila přímo doprostřed.
   
  32:41
  Podél pravého hrazení se pokoušel projít do útočné třetiny Marco Rosa, ale hra byla přerušena a Italové dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpyká Joachim Ramoser.
   
  04:21
  A je tu první početní výhoda také pro Itálii. Alexandr Barabanov si v útočné třetině pomohl hákováním a sedí na trestné lavici.
   
  01:41
  Italové se poté dostali do útoku a po nešťastném zákroku jdou ven. Ivan Tauferer inkasuje dvě minuty za podražení a Rusko má šanci na druhou trefu.

  David Panuška

  Lukáš Foff

  Branky a nahrávky: 1. N. Zajcev (N. Gusev, Kučerov), 9. Chafizullin (N. Gusev, Kučerov), 14. Kuzněcov (Barabanov), 17. Ovečkin (Kuzněcov), 21. Kuzněcov (Ovečkin, Orlov), 27. Kovalčuk (Kuzněcov), 34. Dadonov (Kučerov, N. Gusev), 37. Grigorenko (Barabanov), 45. Kučerov (Chafizullin, N. Zajcev), 46. Dadonov (Kovalčuk)


  Rusko: Vasilevskij (Georgijev) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov – Malkin, Grigorenko, Dadonov – Ovečkin, Kuzněcov, Barabanov – Anisimov, Kučerov, N. Gusev – Tělegin, Andronov, Kovalčuk – Kaprizov.
  Itálie: Andreas Bernard (21. De Filippo Roia) – McMonagle, Helfer, Tauferer, L. Zanatta, Trivellato, Pavlu, Hofer, Marchetti – Insam, D. Kostner, Miceli – Ramoser, Bardaro, Rosa – Gander, Andergassen, de Luca – Hochkofler, S. Kostner, Lambacher.

  Rozhodčí: Kaukokari, Rantala – Jensen, McCrank

  Diváci: 7 535