USA – Velká Británie 6:3 (kon.) | Švýcarsko – Norsko 4:1 (kon.) | Německo – Slovensko 3:2 (kon.)
Rusko – Itálie 10:0 (kon.)
konec
Rusko
10:0 (4:0, 4:0, 2:0)
Itálie
Středa 15.05.2019, 20:15 • Ondrej Nepela Arena • Mistrovství světa • Skupina B
Předzápasové kurzy: 1.0 60.0 75.0
Partner:
   
  59:57
  Rusové hráli dlouhou výhodu a vypadalo to, že se utkání dohraje bez vyloučení. Nakonec ale Alex Trivellato svůj trest za držení dostane.
   
  58:24
  Z levého kruhu to zkoušel Alexandr Ovečkin, který neuspěl, ale akce pokračovala. Arťom Anisimov se dostal v brankovišti do další tutovky, ale ani nyní se mu nepovedlo trefit klec!
   
  57:59
  Arťom Anisimov se opět dostal do dobré šance, ale dnes mu přáno není. Útočník Chicaga zakončoval do levé šibenice, ale Marco De Filippo Roia zakročil ramenem.
   
  55:07
  Jedenáctou branku svého celku mohl přidat Arťom Anisimov. Ten se ve střední třetině dostal k volnému kotouči a šel sám na branku. Jeho pokus do levé šibenice ale skončil nad brankou!
   
  52:29
  Vladislav Gavrikov na konci povedené ruské akce. Obránce sborné dostal přihrávku mezi kruhy a zakončoval do levé šibenice. Marco De Filippo Roia ale nyní parádně zakročil!
  51:09 Nebezpečné střely na ruskou bránu
   
  51:09
  Itálie je nyní pořádně nebezpečná, hned tři gólovky přišly a aréna šílí! Sean McMonagle střílel z pravého kruhu nad, Marco Insam v brankovišti jen do brankáře. Poté přišla ještě jedna rána, ale tu Vasilevskij vyrazil do ochranné sítě!
  45:27 Jevgenij DADONOV - 10:0
   
  45:27
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Itálii se nepovedla útočná akce a do protiakce šlo Rusko. JEVGENIJ DADONOV nahrál na levý kruh Kovalčukovi, jenž zakončoval z první do brusle bránícího hráče. Právě Dadonov se dostal k dorážce a bekhendem překonal bezmocného italského brankáře. První desítka na turnaji. Asistence: Ilja Kovalčuk.
  44:52 Nikita KUČEROV - 9:0
   
  44:52
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Nejproduktivnější hráč základní části NHL přidává ke třem asistencím také branku. NIKITA KUČEROV dostal přihrávku mezi kruhy a svižnou střelou k pravé tyčce nedal jedinou šanci Roiovi v brance. Asistence: Dinar Chafizullin a Nikita Zajcev.
   
  37:29
  Alex Lambacher dostával naprosto parádně nabito na pravý kruh, ale italský borec trestuhodně promáchl. Stefano Marchetti následně dostává dvě minuty za sekání.
  36:25 Michail GRIGORENKO - 8:0
   
  36:25
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Favorité přidávají další gól i v oslabení. Alexandr Barabanov obral o puk protihráče a předložil jej před prázdnou bránu pro MICHAILA GRIGORENKA, který nezaváhal. Asistence: Alexandr Barabanov.
   
  34:41
  Italové jeli do útoku a Arťom Anisimov podrazil svého soupeře. Stefano Marchetti ale s pukem pokračoval dál a dostal se k zajímavé střele, která ale mířila přímo doprostřed.
  33:41 Jevgenij DADONOV - 7:0
   
  33:41
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Naprosto neuvěřitelně krásná akce Ruska přináší sedmou trefu sborné! Nikita Kučerov si najel k levé tyčce a vyzval na hranici brankoviště ke skórování JEVGENIJE DADONOVA. Ten se rychlou střelou nezmýlil. Asistence: Nikita Kučerov a Nikita Gusev.
   
  32:41
  Podél pravého hrazení se pokoušel projít do útočné třetiny Marco Rosa, ale hra byla přerušena a Italové dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpyká Joachim Ramoser.
   
  31:10
  Úžasná akce ruského mužstva, na konci byl Nikita Gusev. Ten na první tyčce zakončoval bekhendově, ale beton hostujícího brankáře nakonec nepřehodil!
   
  30:59
  Kotouč se od zadního mantinelu odrazil příhodně pro Itálii a před Vasilevskim lehce tečoval Simon Kostner, který po dlouhé době trochu zaměstnal brankáře sborné.
   
  28:40
  Jevgenij Dadonov dostal přihrávku do brankoviště, kde šel do bekhendové kličky na zadní tyčku. Marco De Filippo Roia byl na zemi a floridský útočník nakonec zakončil jen těsně vedle!
  26:03 Ilja KOVALČUK - 6:0
   
  26:03
  Rusko právě vstřelilo branku!
  De Filippo Roia si poprvé sáhl na kotouč, až když ho vyndal ze své sítě. Rusové velmi dlouho kombinovali v útočném pásmu až se puku zmocnil ILJA KOVALČUK a přesnou ranou křížem do horního rohu zvýšil na 6:0. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
   
  20:18
  Střídání v brankovišti týmu Itálie: ze hřiště odchází Andreas Bernard, přichází Marco De Filippo Roia.
  20:18 Jevgenij KUZNĚCOV - 5:0
   
  20:18
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Opět je tu rychlá ruská branka na startu třetiny! JEVGENIJ KUZNĚCOV byl vyslán do samostatného úniku a střelou po ledě překonal bezmocného Bernarda, jenž v brance končí. Asistence: Alexandr Ovečkin a Dmitrij Orlov.
  19:53 Neuznaný gól ruského celku
   
  19:53
  V úplném závěru třetiny dostal nabito na modrou čáru Michail Sergačjov, který prostřelil italského brankáře k pravé tyčce. Branka ale nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
   
  18:00
  Jevgenij Malkin si u pravého mantinelu vybojoval kotouč a šel za branku. Michail Grigorenko čekal na jeho přihrávku zpoza branky a střílel ke vzdálenější tyčce. Andreas Bernard ale stihl zakročit!
   
  16:46
  Anthony Bardaro chtěl rozjásat všechny věrné italské fanoušky. Na pravém kruhu zakončoval, ale kotouč nakonec skončil jen na prsou pozorného Vasilevského.
  16:14 Alexandr OVEČKIN - 4:0
   
  16:14
  Rusko právě vstřelilo branku!
  ALEXANDR OVEČKIN se poprvé na turnaji prosazuje, no to to trvalo! Osmička ruského národního týmu a Washingtonu Capitals dostala nabito na levý kruh, odkud se z první prosadila přes rameno Bernada. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
  13:15 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:0
   
  13:15
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Třetí branka ruského výběru, prosazuje se třetí odlišný střelec. JEVGENIJ KUZNĚCOV dostal na první tyčku parádní přihrávku od Barabanova a rychlou střelou prostřelil Bernarda potřetí v duelu. Asistence: Alexandr Barabanov.
   
  12:48
  Nikita Gusev ke dvěma asistencím mohl přidat také gól. Dostal krásnou zpětnou přihrávku mezi kruhy a pálil z první přesně do hrudi Bernarda.
   
  11:27
  Tyčka Italů! No to jsou věci, hráči v bílo-modrém jeli do přečíslení třech proti dvěma, které sehráli hodně povedeně. Na konci akce byl Marco Rosa, ale z velké blízkosti selhal.
   
  09:22
  Další povedená akce favorita turnaje a skvělý Bernard! Tři ruští hráči se před něj dostali a nakonec jej bekhendově chtěl přehodit Alexandr Barabanov, ale ten neuspěl.
  08:30 Dinar CHAFIZULLIN - 2:0
   
  08:30
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rusko bylo aktivní a dostává se do dvoubrankového vedení! DINAR CHAFIZULLIN si krásně najel mezi kruhy, kam dostal milimetrovou přihrávku od Guseva. Bek s trojkou na zádech vystřelil k levé tyčce a Bernard nakonec nezakročil. Asistence: Nikita Gusev a Nikita Kučerov.
   
  06:33
  Barabanov okamžitě po návratu z trestné lavice obral posledního beka o puk a řítil se sám na Bernarda, jenomže ten přečetl jeho forhendovou kličku a zasáhl betonem!
   
  06:08
  Ivan de Luca se dostal na konci přesilovky do velice dobré šance. Střílel k levé tyčce, kde zakročil Vasilevskij. V brance neskončila ani následná dorážka!
   
  04:21
  A je tu první početní výhoda také pro Itálii. Alexandr Barabanov si v útočné třetině pomohl hákováním a sedí na trestné lavici.
   
  02:55
  Hostující celek sice poté vyhodil, ale sborná si vytvořila obrovskou šanci. Malkin našel na pravém kruhu Kučerova, jenž z první střílel do odkryté klece. Tu ale nakonec netrefil!
   
  01:41
  Italové se poté dostali do útoku a po nešťastném zákroku jdou ven. Ivan Tauferer inkasuje dvě minuty za podražení a Rusko má šanci na druhou trefu.
  00:31 Nikita ZAJCEV - 1:0
   
  00:31
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Následně se Rusové dostali do útoku a pořádně rozebrali defenzívu Italů. NIKITA ZAJCEV dostal na konci celé akce přihrávku na pravý kruh, odkud prostřelil marně natahujícího se Bernarda. Asistence: Nikita Gusev a Nikita Kučerov.

  David Panuška

  Lukáš Foff

  Branky a nahrávky: 1. N. Zajcev (N. Gusev, Kučerov), 9. Chafizullin (N. Gusev, Kučerov), 14. Kuzněcov (Barabanov), 17. Ovečkin (Kuzněcov), 21. Kuzněcov (Ovečkin, Orlov), 27. Kovalčuk (Kuzněcov), 34. Dadonov (Kučerov, N. Gusev), 37. Grigorenko (Barabanov), 45. Kučerov (Chafizullin, N. Zajcev), 46. Dadonov (Kovalčuk)


  Rusko: Vasilevskij (Georgijev) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov – Malkin, Grigorenko, Dadonov – Ovečkin, Kuzněcov, Barabanov – Anisimov, Kučerov, N. Gusev – Tělegin, Andronov, Kovalčuk – Kaprizov.
  Itálie: Andreas Bernard (21. De Filippo Roia) – McMonagle, Helfer, Tauferer, L. Zanatta, Trivellato, Pavlu, Hofer, Marchetti – Insam, D. Kostner, Miceli – Ramoser, Bardaro, Rosa – Gander, Andergassen, de Luca – Hochkofler, S. Kostner, Lambacher.

  Rozhodčí: Kaukokari, Rantala – Jensen, McCrank

  Diváci: 7 535