Švýcarsko – Česko 3:5 (kon.)
konec
Švýcarsko
3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Česko
Středa 14.08.2019, 15:00 • BLZ Arena Füssen • Turnaj pěti (U17)
Partner:
   
  Zítra pokračuje náš výběr utkáním proti Slovákům, které startuje opět v 15 hodin. Pokud si to chce v pátek rozdat s Američany o turnajové prvenství, musí cílit jedině na třetí úspěch. Tak si nás zase nalaďte a držte palce.

  Příjemný zbytek středečního odpoledne. (17:06:36)
   
  Díky rozdílovým brankám ve druhé třetině slaví česká reprezentace do 17 let na turnaji ve Füssenu druhé vítězství a v tabulce má už šest bodů. Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen autor dvou gólů Martin Ryšavý.

  Na výkonu mají svěřenci Václava Eismanna stále hodně co zlepšovat, dominantní pasáže totiž střídali s vyloženě slabšími chvílemi a ve třetí třetině si koledovali i o vyrovnání. Po páté trefě Alexandra Remeše už ale výsledek udrželi.
   
  Konec zápasu.
   
  59:46
  Tohle už bude české vítězství.
   
  59:18
  ...teď už může Švýcarsko rozehrát, a to v plném počtu.
   
  59:08
  Zatím je kotouč v rohu naší třetiny...
   
  58:40
  Švýcaři riskují hru bez brankáře, ale v oslabení je to jen situace pět na pět!
   
  58:11
  Domácí celek se osvobodil a pak ještě vystihl špatnou českou rozehrávku, zasahovat musel Král.
   
  57:47
  Krásně to náš tým vykombinoval na volného hráče před brankou, jenže tomu sjel kotouč z hokejky a v gólové šanci selhal.
   
  57:16
  Švýcaři už příliš riskovali a unikajícího českého hráče zastavil Nathan Cantin (SUI) nedovoleně. Absolutně nechápu, čemu se diví. Češi jdou hrát čtyři na tři.
   
  56:33
  Z následné tlačenice vyplynulo po menším trestu na každé straně, bude se hrát čtyři na čtyři. Za Česko je vyloučen Marek Chvátal, za Švýcarsko Joel Marchon, oba za hrubost.
   
  56:33
  Češi jsou kompletní, ve finiši oslabení ještě Král lapačkou parádně zastavil švihovku Kevina Nicoleta.
   
  56:23
  Vzápětí už naši hokejisté dvakrát poslali puk přes všechny čáry.
   
  55:32
  Švýcarský forvard dorážel střelu od modré a Daniel Král musel vytáhnout zákrok večera. Tygřím skokem přes brankoviště zabránil jistému snížení!
   
  55:12
  Dobrou rotaci soupeře Češi zablokovali, kotouč už měli na hokejce, jenže ho nedokázali vyhodit.
   
  54:30
  Útočný faul Jiřího Ticháčka (CZE) nám přidělá vrásky na čele, Švýcaři ještě vidí světlo na konci tunelu. Dvě minuty za držení.
   
  53:52
  Ve stejném počtu dopředu pílili i Češi, byli však v jedné linii a soupeř je vytlačil k mantinelu.
   
  53:16
  Už to zase mohlo být jen o gól. Švýcaři ujeli do přečíslení tři na dva, první střelu trochu uspěchali, a Král si poradil jak s ní, tak i s nebezpečnou dorážkou!
   
  52:50
  Další útok táhl Petr Moravec, ten měl vepředu i parťáky, nicméně jeho akce skončila za brankou.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 4. Jabola (Pauchard, Zanetti), 30. Nicolet (Bougro), 44. Biasca (Alge, Zanetti) – 15. Ryšavý (Brabenec, Menšík), 24. Moravec (Ticháček, Cubo), 32. Szturc (Moravec, Cubo), 40. Ryšavý (Szturc), 51. Remeš (Soukup, Slavík)


  Švýcarsko: Pasche (Groce) – Pauchard, Zanetti, Cantin, Perrenoud, Wüthrich, Schweingruber, Hausherr, Despont – Biasca, Jabola, Canonica – Nicolet, Bougro, Marchon – Kosik, Ramel, Azevedo – Karrer, Garessus, Alge. Trenér: Patrick Schöb.
  Česko: Král (3.–4. Suchánek) – Jiříček, Chvátal, Šedivý (A), Ticháček, Cubo, Pinkas, Špaček – Ramik, Szturc, Menšík (C) – Ryšavý, P. Moravec (A), Brabenec – Půček, Soukup, Remeš – Slavík, Měchura, Pajer – Gajda. Trenér: Václav Eismann.

  Rozhodčí: Flad – Rudolph, Schusser (všichni GER).